Refleksoterapia

Refleksoterapia jest holistyczną metodą przywracania równowagi w organizmie wywodzącą się z terapeutycznych praktyk sięgających starożytności, których działanie polega na wzmocnieniu całego organizmu.

Refleksologia jest to nauka o refleksach znajdujących się na stopach i dłoniach, które mają bezpośrednie połączenie ze wszystkimi gruczołami, organami i częściami ciała.

Refleksologia to unikalna metoda chodzenia kciuka i palców po tych refleksach w celu pobudzenia stref refleksyjnych.

Celem refleksologii jest usuwanie trzech negatywnych elementów procesu chorobowego:

  • przekrwienia biernego (zatoru),
  • zapalenia i napięcia,
  • stany zastojowe (zatory) są odpowiedzialne za pojawienie się obrzęków, stany zapalne to np. zapalenie jelita grubego, zapalenie oskrzeli czy zapalenie zatok. Napięcie zaś powoduje obniżenie sprawności systemu odpornościowego.

Masaże refleksyjne mają na celu przede wszystkim poprawę cyrkulacji płynów w organizmie i ułatwienie pozbywania się produktów odpadowych tak aby toksyny nie miały okazji odkładać się w narządach.

Refleksologia jest terapią w pełni bezpieczną, a także relaksującym i przyjemnym doświadczeniem. Seria zabiegów pozwala na unormowanie funkcjonowania całego organizmu, pomaga w zlikwidowaniu napięcia, zmniejszeniu stresu oraz poprawieniu stanu układu nerwowego i ukrwienia całego ciała.

Refleksologia jest skuteczna nie tylko wobec dorosłych ale i dzieci. Dotyk ma niezaprzeczalne właściwości terapeutyczne. Jest to antystresowa terapia ogólnie regenerująca i regulująca organizm poprzez wpływ na ciało fizyczne, emocjonalne i umysłowe.

Częstotliwość zabiegów

Dla uzyskania najlepszych wyników zaleca się przeprowadzenie dwóch zabiegów tygodniowo przez okres 3-5 tygodni, a następnie jeden zabieg tygodniowo przez okres około 6 tygodni.

Częstotliwość zabiegów oraz ilość uzależnione są od stanu zdrowia pacjenta. Wiele osób po zakończonej kuracji przychodzi na zabiegi raz w miesiącu – profilaktycznie.

Zabieg refleksologii stóp trwa około 60 min.